W dniu dzisiejszym zakończyliśmy I turnus Półkolonii z Rogasiem, który trwał od 24-06-2019r. i trwał do dnia dzisiejszego tj. 05.07.2019r.

Podczas turnusu zorganizowaliśmy dla dzieci wiele atrakcji i tak:

  • Pierwszego dnia dzieci swoją wakacyjną przygodę rozpoczęły od zajęć i zabaw integracyjnych oraz zostały podzieleni na grupy i zaznajomieni z terenem Ośrodka Rekreacyjnego Ryterski, aby później razem poznawać okolice podczas pieszej wędrówki Rogasiowym Szlakiem.

  • Kolejnego dnia główną atrakcją dla uczestników półkolonii była wycieczka do parku linowego Ablandia, gdzie sprawdzały się fizycznie podczas pokonywania toru przeszkód na łonie natury.

  • Trzeci dzień spędzony był bardzo aktywnie. Od samego rana na placu przy Ośrodku odbywała się rozgrzewka i gry zespołowe, następnie uczestnicy półkolonii swój czas spędziły na pobliskim basenie i symulatorze jazdy na nartach.

  • Następny dzień to kolejne, piesze zwiedzanie okolicy, lecz tym razem dzieci zobaczyły odnowiony Zamek w Rytrze.

  • Piątkowy dzień w całości spędzony został w Miasteczku Galicyjskim, które znajduje się niedaleko położonej miejscowości Nowy Sącz. Na miejscu zorganizowane były warsztaty, które prowadziło Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Śniadanie i obiad zapewniał Gościniec Galicyjski, a pomiędzy posiłkami czas umilały gry i zabawy na boisku sportowym Klubu Sportowego Jedność.

  • Kolejny tydzień zaczął się wycieczką międzynarodową na Słowację. Uczestnicy półkolonii dzień spędzili w Starej Lubowni, gdzie zwiedzali zamek. W drodze powrotnej czas umilony został lodami, i zabawą na placu zabaw w Piwnicznej Zdroju.

  • Wtorek rozpoczął się wycieczką do Miasteczka Rowerowego w Nowym Sączu, gdzie dzieci mogły rozładować swoje akumulatorki na licznych stacjach z przeszkodami. Natomiast w Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu poznały pracę oraz sprzęt strażacki wraz z dużą dawką informacji przeciw pożarowej oraz z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

  • Następny dzień to po raz kolejny wyjście na basen i nauka jazdy na nartach na Symulatorze jazdy na nartach.

  • W czwartek zorganizowana została całodniowa wycieczka do Muszyny, gdzie dzieci pod opieką wychowawczyń i przewodnika, zwiedzały Ogrody Biblijne i Ogrody Zmysłów. Po powrocie smaczny, gorący obiad.

  • Ostatni dzień półkolonii minął na spacerze, podczas którego uczestnicy mogli zobaczyć z bliska wiatraki prądotwórcze, z których słynie miejscowość Rytro oraz bunkier z czasów II Wojny Światowej. Przed obiadem dzieci dostały pamiątkowe gadżety i dyplomy.

 

Dziękujemy wszystkim rodzicom, które powierzyły nam opiekę nad swoimi dziećmi. Mamy nadzieje, że wszystkim uczestnikom półkolonii się podobało i że zobaczymy się ponownie w sezonie zimowym!