STREFA MALUCHA / WSPINACZKOWA

STREFA WSPINACZKOWA

Strefa wspinaczkowa

Naszą kolejną propozycją jest ścianka wspinaczkowa o szerokości 17mb i 3m wysokości. Tak duża powierzchnia z pewnością będzie wyzwaniem dla wielu osób, nie tylko tych najmłodszych. Jej wysokość pozwala na korzystanie z niej, bez specjalistycznych zabezpieczeń. Rodzic lub osoba asekurująca może po prostu stanąć za plecami osoby korzystającej, by w pełni asekurować jej zmagania. Wyposażona jest w specjalnie dla tej wysokości maty amortyzujące ewentualny upadek. Będzie to strefa bez wątpienia wymagająca nie lada umiejętności i siły, która wyładuje akumlatory nie jednej osoby. Warto stopniować swoją przygodę w tej strefie, by czerpać z niej jak najwięcej przyjemności. Kto wie, czy przygoda z góską wspinaczką nie rozpocznie się właśnie w Ryterski i zostanie pasją na całe życie. My ze swojej strony mamy nadzieję, że tak właśnie będzie. Zachęcamy by kolejne etapy swoich zmagań kontynuować na Sądecczyźnie. Dla przypomnienia, największym pasmem Beskidy Sądeckiego jest pasmo Radziejowa 1262m n.p.m. i jest wyższa niż sama Jaworzyna Krynicka 1114m n.p.m., choć ta jest bardziej rozległa. 

Wspinaczka na ściance jest bardzo popularna, posiada wiele korzyści dla naszego organizmu,
a kiedy stanie się naszą pasją, wraz z wiekiem, możemy przenieść te nabyte umiejętności na górskie tereny, by ustanawiać własne rekordy.

STREFA MALUCHA

Strefa malucha 1

Bezpieczne i piaszczyste podłoże oraz liczne przeszkody z jakimi borykać się będą dzieci,
z pewnością cieszyć się będą dużym zainteresowaniem. Od klasycznej zabawy
w piasku przez wspinaczkę na jednej ze stacji imitujących piramidę z lin, która prawdopodobnie będzie pierwszym zdobytym szczytem . Być może zaszczepi u najmłodszych chęć zdobywania Gór Beskidu Sądeckiego,
a wraz z rozwojem umiejętności i siły coraz wyższych punktów. Druga stacja bardziej rozbudowana i wymagająca zachęci nieco starsze i sprawniejsze pociechy. Wymagać będzie odpowiedniej sprawności, umiejętności zachowania równowagi, a zarazem siły mięśni. Oczywiście wszystko to otulone mnóstwem radości i uśmiechów. W końcu cała ta przestrzeń tworzona jest właśnie dla tych pozytywnych emocji. Pośrednio będzie to również strefa rodzica - ponieważ zmęczony po pracy, ale pełen chęci do spędzania czasu ze swoim największym skarbem, będzie mógł zapewnić mu wiele atrakcji, a samemu usiąść na ławeczce i odpoczywając bezpiecznie kontrolować zabawę.

Technicznie: 1 stacja 4,5m x 4,5m 
2 stacja 10m x 5m