PÓŁKOLONIE LETNIE Z ROGASIEM 2020 WYSTARTOWAŁY !!!

 

  29 czerwca rozpoczęliśmy I turnus letniej półkolonii z Rogasiem. Z utęsknieniem czekaliśmy na wymarzone wakacje by w końcu  móc obudzić się rano,  z pierwszymi nieśmiałymi promieniami słońca zerkającymi zza okna i powiedzieć – tak, to ten dzień dzisiaj zaczynamy naszą przygodę!

półkolonia 7 Nasz ośrodek przede wszystkim ceni sobie bezpieczeństwo, więc już pierwszego dnia dzieci zapoznały się z regulaminem i procedurami bezpieczeństwa ( wytyczne GIS oraz Ministerstwa Zdrowia). Po krótkim instruktarzu i spotkaniu organizacyjnym byliśmy     gotowi na wyzwania i szaloną zabawę. W pierwszy słoneczny dzień nie mogło zabraknąć spaceru po ścieżkach Popradzkiego Parku Krajobrazowego,  dzieci poznały najbliższą okolicę oraz historię „Rogasiowej Doliny”.  Obserwacja otaczającej nas fauny i flory była nie lada gratką dla każdego piechura, jednak małe brzuszki pomału dawały znać, że nadchodzi czas na obiad. Dwa pyszne dania oraz wyśmienity deser już czekały w naszym ośrodku – Panie kucharki dobrze wiedzą co smakuje najmłodszym zdobywcom, a przy tym jest zdrowe i sycące 😊. Po posiłku przyszedł czas na zajęcia sportowo-rekreacyjne. Nieskończone pokłady energii jakimi dysponują nasi uczestnicy półkolonii przydały się na placu zabaw i ściance wspinaczkowej, ćwiczyliśmy koordynację ruchową   i wytrzymałość, oczywiście wszystko pod okiem instruktorów ośrodka Ryterski.  Po dniu pełnym wrażeń uczestnicy I turnusu wrócili do domów na zasłużony wypoczynek by zregenerować siły na kolejną dawkę wyzwań i przygód. Uśmiechy na twarzach naszych milusińskich są najlepszym dowodem na udaną inaugurację sezonu wakacyjnego.

Podczas kolejnych dni na półkolonistów czekały zajęcia sportowe: piłka nożna, badminton, tenis. Była to świetna okazja do nauki gier zespołowych prowadzonych przez wykwalifikowanego trenera oraz zrozumienia czym jest zdrowa rywalizacja, a co za tym idzie frajda z gry bez względu na wynik. Wiele radości wywołała nauka jazdy na rolkach na specjalnie przygotowanym rolkowisku. Trzeba przyznać, że nawet osoby pierwszy raz mające na nogach rolki radziły sobie świetnie. Kolejnego dnia dzieci odwiedziły OSP w Rytrze, wszyscy uczestnicy mogli na własne oczy zobaczyć sprzęt strażacki oraz posłuchać na czym polega praca strażaka. Niektórym uczestnikom tak spodobał się pokaz, że zapragnęli w przyszłości sami zostać strażakami.  Po spokojnym rozpoczęciu turnusu przyszedł czas na coraz to bardziej ambitne wycieczki, planem na kolejne dni była platforma widokowa na Woli Kroguleckiej oraz Ruiny Zamku w Rytrze- a to już całkiem konkretny spacer. Podejście na zamek było nie lada wyzwaniem ale odpowiednie przygotowanie podczas zajęć sportowych pokazało, że wytrwałością i małymi kroczkami zdobywamy bardzo duże cele. Co oczywiście udowodnili nasi półkoloniści i z promiennymi uśmiechami zdobyli basztę Ryterską. Nie zabrakło również zajęć edukacyjnych. Dzięki Pani Agnieszce zajęcia z języka angielskiego połączone z zabawą przyniosły niesamowite efekty.

  Słońce nas nie opuszczało – tak tak, przyznajemy się to na nasze zamówienie 😊 chociaż żadnapółkolonia 9 pogoda nam nie straszna i nawet podczas deszczu mamy dla was moc kreatywnych zajęć i atrakcji.  

Czego można chcieć więcej od początku długo wyczekiwanych wakacji?  - Jeszcze więcej atrakcji!  Dokładnie tak! To jeszcze nie koniec pierwszego turnusu – spędzamy czas aktywnie do 10 Lipca.  Wszystkich którzy zapragną do nas dołączyć zapraszamy na kolejne tegoroczne turnusy, które odbędą się:

  • 13.07-24.07 Turnus II
  • 27.07-07.08 Turnus III
  • 10.08-21.08 Turnus IV

Więcej informacji pod numerem tel. 882 807 112