Korty Tenisowe

AdobeStock_166257070

 

 Korty Tenisowe

     Dyscyplina znana na całym świecie, która zapewnia wiele emocji i wrażeń. Chociaż jeszcze w latach 90tych była kojarzona głównie z sportem elitarnym, dziś coraz bardziej dostępna.  

     Nasz Ośrodek będzie dysponować dwoma kortami, na które zapraszamy nie tylko gości Ryterskiego, ale również okolicznych mieszkańców. Jego niedaleka odległość od Nowego Sącza i łatwy dostęp, z pewnością zainteresuje wiele osób.  Samą grę można rozpocząć już od najmłodszych lat, oczywiście odpowiednio dostosowując sprzęt. Również dorośli mogą spróbować swoich sił, nawet mając 70 lat biorąc udział w licznych turniejach. Oprócz rywalizacji i sportowych wyników, tenis zapewnia również aktywny wypoczynek, pomaga uciec od stresu i wyładować niekorzystne dla naszego organizmu emocje. Dla tych, którym zależy na wynikach w postaci zmian swojego ciała, należy pamiętać, że podczas godzinnej gry możemy spalić aż 400 – 600 kcal. Naukowcy potwierdzili, że regularność uprawiania właśnie tej dyscypliny pozwala na zmniejszenie wystąpienia chorób krążeniowych, zmniejszenie poziomu cukru we krwi, zwiększenie kondycji oraz opóźnianie procesów starzenia się organizmu.  

     Bardzo się cieszymy, że już niebawem będziemy mogli się pochwalić taką bazą, a co więcej zachęcać Państwa do aktywnej troski o własny organizm, osiąganie nowych sukcesów czy pobijanie indywidualnych rekordów.