Atrakcje

Podziwiaj Sądecki Beskid szlakami

Od samego Ośrodka można wyruszyć licznymi ścieżkami, pieszo lub wzbogacając swój marsz kijkami do Nordic Walking. Zarówno jeden, jak i drugi sposób zdrowo pokrzepi nasz organizm, a czyste górskie powietrze będzie idealnym tego dopełnieniem.
Nie zapominajmy oczarowani Doliną Popradu, by dostosować wybór szlaku do swoich możliwości.
Każdy obowiązkowo musi najpierw przeczytać opowieść Marii Kownackiej „Rogaś z Doliny Roztoki”, a następnie wyruszyć jego zielonym Rogasiowym szlakiem. Tych bardziej aktywnych zapraszamy na kolejny stopień trudności – szlak niebieski prowadzący na Przehybe.
Głodni i strudzeni możecie uzupełnić energię kiełbaską prosto z ogniska oraz podziwiać widoki Pienin, Tatr, a w stronę zachodnią na pasmo i szczyty Gorców. Od czerwca do października można również uczestniczyć tam w niedzielnych mszach o 13:30.
Czas również na wariant dla odważnych – szlak czerwony! Ten z kolei prowadzić nas będzie na Halę Łabowską. Bogactwo nie tylko pięknych widoków, ale i historii.
Liczne pomniki oraz groby mają swoją wojenną historię… To oczywiście tylko wybrane szlaki, które proponujemy.

Aktywni na dwóch kółkach

Sądecczyzna posiada również mnóstwo szlaków dla rowerów górskich jak i trekkingowych.
Pierwszy wariant nieco bardziej wymagający można dostosować do swoich możliwości i wyruszyć od szlaków zielonych, przez bardziej wymagające, na czerwonym kończąc. Druga propozycja dotyczy ścieżek rowerowych Euro Velo11 prowadzący od Słowackiej strony do Krakowa.
Z roku na rok połączenie to jest coraz lepsze, a liczba odcinków znacząco wzrasta. Ponadto liczne ścieżki lokalne np. w Nowym Sączu, Muszynie lub Krynicy bardzo często wzbogacone o stacje z możliwością ładowania telefonu, dobicia powietrza do kół, czy drobnych napraw.
Niemalże wszystkie ścieżki rowerowe na naszych Zdrojach posiadają punkty z różnymi wodami bogatymi w minerały, szczegółowo opisane, którymi nawadniać się powinien każdy zmęczony kolarz.

 Atrakcje popradu 

Popradzki Park Krajobrazowy to również atrakcje samego Popradu. Nie tylko z wierchów gór pięknie wygląda. Malownicze widoki oraz szum wody to prawdziwy relaks w natury wydaniu. Już od maja do września czekają na Państwa spływy z flisakami jak również pontony, kajaki oraz bardziej wymagające deski SUP. Za start możemy ustalić sobie Piwniczną Zdrój, finalnie dopływając do Rytra.
Wybór należy do Was! – spokojnie z flisakami, czy z dawką adrenaliny na desce SUP? Rafting – to również pobudzająca propozycja.
Idealny dla tych, którzy od górskich wód wymagają czegoś więcej.

 

Dawnym szlakiem handlowym 

Ruiny zamków 

Niegdyś zapierające dech budowle, dziś ich pozostałości. Będąc w Ryterskim, koniecznie zacznijcie Państwo od ruin zamku w Rytrze. Piękny widok na Dolinę Popradu, którego z komnat podziwiano już w XIII w. Drugi przystanek czeka na nas w Muszynie, potocznie zwany „Baszta”.
Tam w widłach potoków Szczawnik i Muszynka. U podnóża zapoznać można się z tablicą informacyjną, szczegółowym opisem oraz mapą dojazdu do kolejnych dwóch punktów, już po stronie Słowackiej. Wszystko znajduje się w niedalekiej od siebie odległości co nie stanowi problemu, by po śniadaniu dojechać do wszystkich czterech punktów i wrócić na obiadokolację w celu uzupełnienia energii.

Kryta pływalnia  

Każdy wie, że czas spędzony w wodzie bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Poprawia krążenie oraz ogólne funkcjonowanie naszego organizmu. Stawy są odciążone, a sylwetka naszego ciała poprawnie ułożona. Warto więc mieć pod uwagą basen, nawet jeśli nie potrafimy pływać.
Aqua aerobik to idealna tego alternatywa - bądź aktywny w wodzie!
Tuż obok Ośrodka znajduje się kryta pływalnia z pięcioma torami o długości 25m. zaczynając od 120cm głębokości.

Gdy pogoda nie dopisze

Deszczowa aura to nie problem ;)

  1. Większe grupy zachęcamy do skorzystania z hali widowiskowo-sportowej w Rytrze. Idealne miejsce dla grup zorganizowanych, które chcą profesjonalnie podejść do swoich treningów lub zorganizować zawody sportowe

  2. W Piwnicznej Zdrój skorzystać możemy z ścianki wspinaczkowej, oczywiście pod okiem instruktora.
   Warto posłuchać cennych rad, tak by połączyć świetną zabawę z bezpieczeństwem. Poziom trudności jest zróżnicowany, zatem każdy będzie mógł dostosować odpowiednio wysiłek do swoich możliwości

Park linowy 

Nieco nad Ośrodkiem znajduje się między drzewami park linowy. Posiada on liczne poziomy trudności, które staną się wyzwaniem nie tylko dla malucha, ale i osoby dorosłej. Miejsce idealne w upalne dni, gdzie naturalny cień dadzą nam korony drzew oraz ich czyste powietrze.
Miejsce to z pewnością przyniesie sporo frajdy dla całej rodziny i zapewni zdrową dawkę emocji

  

Miejscowości 

  1. Stary Sącz – jedno z najstarszych miast w Polsce. Średniowieczna zabudowa, muzeum regionalne, klasztor Klarysek założony przez księżną Kingę oraz Ołtarz Papieski, gdzie Jan Paweł II swoją wizytę odbył 16.06.1999. Bardzo urokliwe miejsce, które zachwyci niejednego.
   Z pewnością spędzą tam Państwo wiele miłych chwil, które warto uwiecznić w swoim albumie zdjęć

  2. Kierując się dalej w stronę Krakowa, natrafią Państwo na Nowy Sącz. Tam również czeka mnóstwo atrakcji, a kluczową z nich jest Miasteczko Galicyjskie wraz z Sądeckim Parkiem Etnograficznym. Niesamowita zabudowa dawnych Sądeckich Górali, Lachów czy też Łemków Nadpopradzkich przeniosą Was w zupełnie inny wymiar czasu. Warto spojrzeć przyszłość przez pryzmat przeszłości, by docenić to co nas otacza.

  3. Muszyna jak i Krynica Zdrój, są miejscami bogatymi w liczne rodzaje wód mineralnych, które możemy znaleźć nie tylko w Pijalni Głównej, ale i w licznych punktach rozsianych po całym ich terenie. Ponadto posiadają liczne miejsca konieczne do zobaczenia, takie jak “Baszta”,
   deptak w Krynicy, Jaworzyna Krynica i Góra Parkowa.