Okolica

Okolica Rytra jest równie malownicza, więc znajdą tu Państwo wiele ciekawych miejsc na spędzenie czasu. Na terenie Miasta i Gminy Piwnicznej znajdują się dwa Ośrodki specjalizujące się w jeździe konnej – oba ośrodki prowadzą naukę jazdy „od podstaw” pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W Piwnicznej organizowane są również spływy tratwami, szlak wiedzie pięknym, przełomowym odcinkiem rzeki Poprad.

Zachęcamy również do odwiedzenia tarasu widokowego na Woli Kroguleckiej, z którego można obserwować rozpościerającą się panoramę Rytra i jego najbliższych okolic.

Niedaleko, bo w Starym Sączu znajduje się też klasztor wspomnianych wcześniej Klarysek, oraz Ołtarz Papieski, który w 1999 roku odwiedził Jan Paweł II. Pod samym ołtarzem jest muzeum ku pamięci Ojca Świętego.

Warto odwiedzić również Muszynę, w której znajdują się Ogrody Sensoryczne, zaprojektowane tak, by w sposób celowy i zintensyfikowany oddziaływać na zmysły pozawzrokowe. Wystarczy jedynie zamknąć oczy i zgadywać, jaki zapach wydzielają poszczególne rośliny.